Při výběru školy se zamyslete nad

• studijními  dovednostmi a prospěchem
  • zájmy, schopnostmi a předpoklady
  • situací na trhu práce
  • zdravotním stavem
  • financemi, dostupností školy a dalšími hledisky

INFORMACE PRO RODIČE VYCHÁZEJÍCÍCH ŽÁKŮ

• Pro 1. kolo přijímacího řízení může uchazeč podat pouze jednu přihlášku, na které uvede dvě různé školy, popř. dva různé obory téže školy.
  • Rozhodnutí o konání přijímací zkoušky uveřejní ředitelství střední školy na internetu a v budově školy pro 1. kolo do 31. ledna (současně s informací o termínu konání zkoušky, o počtu přijímaných žáků a kritériích přijetí). U talentových zkoušek do 30. října.
  • Ředitel školy stanoví 2 termíny pro konání přijímací zkoušky, aby se předešlo jejich překrývání.
  • Uchazeč si musí termíny zjistit, vybrat si ty vhodné a na přihlášce je označit (v případě, že se termíny překrývají, musí rozhodnout, na kterou zkoušku se dostaví).
  • Pozvánku k přijímacímu řízení zasílá ředitelství SŠ 14 dní před zkouškou.
  • Pokud se zkouška v 1. kole nekoná, informuje ředitel školy o přijetí či nepřijetí uchazeče neprodleně.
  • Termín pro doručení přihlášek na SŠ je 15. březen (přihlášky neodesílá škola, uchazeč či zákonný zástupce je doručí osobně nebo poštou). U talentových zkoušek 30. listopad.
  • ZŠ ručí za správnost těchto údajů: známky a průměry známek na zadní straně přihlášky. Přihláška je platná pouze s razítkem školy a podpisem ředitelky školy.
  • Pokud byl žák přijat, potvrdí svůj úmysl studovat na příslušné SŠ doručením zápisového lístku nejpozději do 10 pracovních dní od oznámení o přijetí (pokud byl přijat na obě školy, zvolí tu příhodnější).
  • Bez zápisového lístku nebude SŠ s uchazečem počítat.
  • Zápisový lístek bude vydán ZŠ zákonnému zástupci žáka po předložení OP a proti podpisu nejpozději do 15. března 2016, popř. do 30. listopadu 2015 – u oborů s talentovou zkouškou (každý žák obdrží jeden zápisový lístek).
  • Zápisový lístek lze uplatnit jen jednou, to neplatí v případě, že uchazeč chce uplatnit ZL na škole, kam byl přijat na základě odvolání.
  • Pokud se uchazeč z vážných důvodů ke zkoušce nedostaví a nejpozději do 3 dnů se písemně omluví, stanoví ředitel SŠ náhradní termín (nejpozději měsíc po řádném termínu).
  • Ředitel SŠ může vyhlásit další kola přijímacího řízení k naplnění požadovaného stavu žáků (termín nového kola je nejdříve 14 dní po jeho vyhlášení, pozvánka 7 dní předem). Informace opět na internetu.
  • Odvolání proti nepřijetí musí uchazeč podat nejpozději do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí.
  • Počet přihlášek do dalších kol není stanoven.
  • Pokud to SŠ vyžaduje, musí být přihláška potvrzena dětským lékařem (objednává ZŠ).