Rozjíždíme Abecedu peněz. Již potřetí!

19. září navštívila naše čtvrťáky paní Vladimíra Mauerová, pracovnice České spořitelny na úseku finančního vzdělávání a regionálního marketingu, aby je seznámila s aktivitami projektu Abeceda peněz, kterého se naše škola letos zúčastní již potřetí. Smyslem projektu je podpora finanční gramotnosti žáků základních škol.

První aktivitou byla edukační lekce, v níž se žáci seznámili se základními pojmy ze světa financí, např. rozdíl mezi mincí a bankovkou, co jsou ochranné prvky bankovky a kde je mohou najít, zjistili také, že když sečtou hodnotu našich mincí a bankovek, dojdou k pěknému číslu 8888. Diskutovali o problematice půjček – na co je, a na co není vhodné si půjčovat peníze, jaké má rodina pravidelné a nepravidelné výdaje, proč je vhodné spořit. Součástí programu byla i soutěž, v níž byly všechny správné odpovědi odměněny drobným dárkem.

Nyní na děti čeká náročný úkol - založit vlastní „firmu“, rozmyslit si, jaké výrobky budou vyrábět, rozdělit si role ředitele, účetního, reklamního agenta a samozřejmě delegovat výrobní tým. A aby mohly podniky pokrýt své počáteční náklady, dostaly každý od České spořitelny půjčku v hodnotě 3 000 Kč.

Přejeme našim podnikatelům přebytkový rozpočet, aby mohli čestně půjčku vrátit a ze zisku si něco pěkného pořídit.

Veřejnost se může těšit na vyvrcholení projektu – Jarmark Abecedy peněz, který se uskuteční v prostorách a okolí budovy České spořitelny v Nejdku 28. 11. 2019.