Exkurze na hvězdárně

Celý leden jsme se v hodinách přírodovědy věnovali vesmíru. Byl to velice zajímavý výlet. Dozvěděli jsme se spoustu informací o planetách Sluneční soustavy, hvězdách, meteoritech, kometách a asteroidech. Naše měsíční putování po nekonečném vesmíru jsme završili návštěvou karlovarské hvězdárny.

Její ředitel pan Miroslav Spurný se nám celé dopoledne věnoval, povídal nám o způsobech, jakými lidé pozorují a dříve pozorovali planety a souhvězdí, provedl nás po hvězdárně, pustil nám moc hezký film o Sluneční soustavě. Velká zábava byla při focení přístrojem COK, který se používá ke sledování asteroidů. A také vážení vesmírnou váhou. Víte, kolik vážíte na Měsíci či na Saturnu? My ano.

Na hvězdárně se nám líbilo, proto jsme si s paní učitelkou slíbili, že se sem podíváme opět v květnu. Bude to náš školní výlet s přespáváním a pozorováním noční oblohy. Moc se na to těšíme a návštěvu Hvězdárny v Karlových Varech každému doporučujeme.

      

3TlkdJPEEc5nZw8fxbwBmpqEnrbPPPBZM3zGtF4oGypF5IcIE9wEM9Ek2 5dMGf62DzzBkY 
EYh63oVxn9HCTJ HngcrACSStBxHGmNZb lM8sUz7mtw JRBpcI9qn8SAVQLHo1gpioZbBA

                                                                                                 Třída IV. A