Střípky z Velké Británie

Díky dotacím z EU (výzva č. 56 MŠMT), bylo třiceti žákům naší školy umožněno strávit týden v Anglii. Dvacet dětí s paní učitelkou Bolkovou a Bartošákovou vyjelo v prvním turnusu (od 15. - 21. 11.) společně se školou z Jičína. Druhý turnus s dalšími deseti dětmi a paní učitelkou Novákovou odcestoval 22. 11. v doprovodu školy z Českých Budějovic.

V neděli večer jsme opustili české hranice. Brzy ráno následujícího dne jsme dorazili do francouzského přístavu Calais, kde jsme nastoupili na trajekt do Doveru. Unavení jsme obdivovali krásu nejen Bílých doverských útesů a těšili se na nové zážitky. Téhož dne jsme se ještě zastavili ve městě Canterbury a pozdě večer jsme byli rozděleni do hostitelských rodin v Southamptonu. Celé úterý a středeční dopoledne jsme strávili v jazykové škole Lewis, kde se nám věnovali milí učitelé. Dále jsme navštívili blízké přístavní město Portsmouth, lázeňské město Bath, Salisbury nebo Stonehenge. Posledního dne jsme vyrazili na celodenní výlet do Londýna. Viděli jsme spoustu zajímavých a významných památek - Buckinghamský palác, Westminster, Big Ben, obrovské přírodovědné muzeum, Tower Bridge, Tower of London, Shakespearovo divadlo a další. Po více než deseti hodinách na nohou jsme se dokonce začali těšit domů! Na všech výletech nás doprovázela milá průvodkyně, od níž jsme se dozvěděli spoustu nových poznatků, zajímavých příběhů, faktů.

Mockrát bychom všichni chtěli poděkovat paním učitelkám, s nimiž jsme zažili spoustu legrace. Vážíme si toho, že právě my měli tu možnost naživo vidět těch pár kouzelných míst Anglie, jež jsou ještě kouzelnější než na těch nejkouzelnějších obrázcích a fotografiích ...

                                       Tereza Mansfeldová, Adéla Bolváriová, 9. B