Kočkování v knihovně

Musíme se učit jen ve škole? Jedno říjnové dopoledne jsme vyzkoušeli, že i knihovna je báječné místo pro poznávání nového.

Díky ochotným paním knihovnicím jsme si mohli prohlédnout krásnou výstavu „Kočkování“. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o vystavujících autorech, malířce paní Zuzaně Onderové a sochaři panu Vladislavu Bolkovi. Dlouho jsme si s paní učitelkou povídali o vystavených dílech. Zjistili jsme, že každému z nás se líbí jiné věci, barvy. Hodně jsme diskutovali o situacích, které byly na obrázcích zachycené.

Po svačině pak nastal čas pro naši vlastní tvorbu. Suchými pastely jsme se snažili zachytit, jak si představujeme sami sebe v podobě kočky či kocoura. Bylo to zábavné.

Prostor knihovny byl příhodným místem pro naši čtenářskou dílnu. V dětském oddělení jsme si připomněli, jak si lze v knihovně vybírat knížky, jaká platí pravidla pro výpůjčku. Čtenářská dílna se pak nesla v duchu knih o kočkách, kocourech, koťatech a kočičinách J

Když čtenářská dílna skončila, byl už čas na návrat do školy. Ještě jsme si s paní učitelkou zazpívali Kočičí ukolébavku a museli se rozloučit.

Rádi bychom poděkovali hodným paním knihovnicím za poskytnutí prostoru a jejich času. Den u vás jsme si bezvadně užili.

Třída IV. A

Fotografie z akce ve fotogalerii